Här är du
Hem > Marathon Tabellen > Champions league tipset

Trespekts Champions league tips del 1.

Rätt tecken: 1p

Rätt resultat: 3p (På de 10 utvalda matcherna)

Max Poäng 110

Insats: 100kr

Utdelning av maraton poäng och vinst hittar ni längst ner på denna sidan!

 Poäng:

1.Chrille C 31p

2.Henry 30p

3.Simon 28p

4.Andreas D 27p

5. Tomas 26p

Krille 26p

6. Pierre 25p

Matti 25p

7. Birre 2.0 24p

8. Pelle 23p

Richard 23p

Amin 23p

Gurkan 23p

9. Annika 21p

10. Viktor 19p

De 10 utvalda matcherna (3p)

Omgång 1
Dortmund – Real Madrid (Slut)

2-0: Amin

2-1: Gurkan

2-2: Pierre, Viktor, Chrille C, Richard

0-2: Krille, Tomas

1-3: Henry, Andreas D, Birre 2.0

2-3: Simon, Matti

1-4: Annika

0-1: Pelle
Paris SG – Bayern Munchen (Slut)

1-0: Pierre, Amin

2-0: Richard

2-1: Simon

3-2: Chrille C

4-2: Henry

1-1: Matti, Gurkan, Tomas

2-2: Andreas D, Annka

1-2: Krille, Viktor

2-3: Birre 2.0

0-1: Pelle

Omgång 2
Manchester City – Napoli

2-0: Chrille C

2-1: Tomas, Pelle

3-0: Gurkan

3-1: Krille, Andreas D, Pierre, Richard

4-0: Matti

4-1: Henry, Simon, Amin

4-2: Viktor, Birre 2.0

1-2: Annika

Chelsea – Roma

1-0: Chrille C, Richard, Pelle

2-0: Simon, Krille, Viktor, Matti

3-0: Henry, Andreas D

3-1: Pierre, Gurkan

3-2: Birre 2.0

0-0: Amin, Tomas

2-1: Annika

Omgång 3
Manchester united – Benfica

2-0: Simon, Andreas D, Richard

2-1: Pierre

3-0: Henry, Chrille C

3-1: Krille, Viktor, Birre 2.0, Gurkan, Amin

4-1: Matti, Tomas

1-1: Annika

1-0: Pelle
Tottenham – Real Madrid

3-2: Viktor

1-1: Pierre

2-2: Simon, Chrille C

1-2: Krille, Tomas

0-2: Birre 2.0, Gurkan, Richard, Annika, Pelle

0-3: Amin

1-3: Henry, Andreas D

0-4: Matti

Omgång 4
Sevilla – Liverpool

1-0: Krille, Amin

2-1: Henry, Simon, Andreas D

1-1: Chrille C, Richard, Pelle

2-2: Matti

0-1: Birre 2.0

0-2: Viktor, Tomas

2-3: Pierre, Gurkan

0-0: Annika
Atletico Madrid – Roma

1-0: Birre 2.0

2-0: Henry, Simon, Pierre, Gurkan, Richard

2-1: Krille, Amin

3-1: Chrille C, Matti

3-2: Andreas D

0-0: Viktor

0-1: Tomas

1-1: Annika, Pelle

Omgång 5
Chelsea – Atletico Madrid

2-1: Birre 2.0, Tomas

3-0: Henry

3-1: Andreas D

0-0: Matti

1-1: Simon, Pierre, Gurkan, Richard, Pelle

2-2: Krille, Chrille C

3-3: Viktor

0-1: Amin

1-2: Annika
Leipzig – Besiktas

1-0: Henry, Chrille C, Matti

2-0: Krille, Tomas, Pelle

2-1: Gurkan

3-0: Richard

3-1: Pierre

5-1: Viktor

1-1: Simon, Andreas D, Amin

2-2: Birre 2.0

1-2: Annika

1X2 Matcher.

Tisdag 26 September:
APOEL – Tottenham, Grupp H

1: Birre 2.0

x: Pierre, Pelle

2: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Viktor, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Annika

Dortmund – Real Madrid, Grupp H

1: Amin

x: Pierre, Viktor, Richard, Birre 2.0, Chrille C

2: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Gurkan, Matti, Tomas, Pelle, Annika

Monaco – Porto, Grupp G

1: Henry, Simon, Krille, Pierre, Viktor, Richard, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Annika

x: Andreas D, Amin, Pelle

2: Birre 2.0

Besiktas – Leipzig, Grupp G

1: Simon, Krille, Chrille C, Annika

x: Henry, Andreas D, Viktor, Amin, Gurkan, Matti, Pelle

2: Pierre, Richard, Birre 2.0, Tomas

Manchester City – Shaktar Donetsk, Grupp F

1: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle, Annika

x: 

2: 

Spartak Moskva – Liverpool, Grupp E

1: Krille, Amin, Gurkan, Annika

x: Pierre, Matti, Chrille C, Pelle

2: Henry, Simon, Andreas D, Viktor, Birre 2.0, Richard, Tomas

Sevilla – Maribor, Grupp E

1: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle

x: Viktor, Annika

2: 

Onsdag 28 September:
Qarabag – Roma, Grupp C

1:

x: Annika

2: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas,Pelle

Atletico Madrid – Chelsea, Grupp C

1: Amin, Gurkan, Chrille C, Annika

x: Simon, Krille, Richard, Matti, Tomas, Pelle

2: Henry, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0

Juventus – Olympiacos, Grupp D

1: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas,Pelle

x:

2: Annika

Sporting CP – Barcelona, Grupp D

1: Annika

x: Andreas D, Pierre

2: Henry, Simon, Krille, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle

Anderlecht – Celtic, Grupp B

1: Simon, Andreas D, Pierre, Gurkan, Tomas

x: Krille, Viktor, Birre 2.0, Richard, Chrille C, Pelle

2: Henry, Amin, Matti, Annika

Paris SG – Bayern Munchen, Grupp B

1: Henry, Simon, Krille, Pierre, Richard, Amin, Gurkan, Chrille C

x: Andreas D, Viktor, Matti, Tomas

2: Birre 2.0, Pelle, Annika

CSKA Moskva – Manchester United, Grupp A

1: Gurkan, Annika

x: Pierre, Viktor, Richard

2: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Birre 2.0, Amin, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle

Basel – Benfica, Grupp A

1: Richard, Chrille C, Annika

x: Henry, Pierre, Birre 2.0, Gurkan, Matti

2: Simon, Krille, Andreas D, Viktor, Amin, Tomas, Pelle

Tisdag 17 Oktober:
Real Madrid – Tottenham, Grupp H

1: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle, Annika

x: Pierre, Viktor

2: 

APOEL – Dortmund, Grupp H

1:

x: Annika

2: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle

Leipzig – Porto, Grupp G

1: Pierre, Viktor, Richard, Gurkan, Chrille C, Tomas, Annika

x: Simon, Krille, Andreas D, Amin, Matti, Pelle

2: Henry, Birre 2.0

Monaco – Besiktas, Grupp G

1: Henry, Krille, Viktor, Birre 2.0, Gurkan, Chrille C, Tomas,Pelle

x: Simon, Andreas D, Richard, Amin, Matti

2:  Pierre, Annika

Feyenoord – Shaktar Donetsk, Grupp F

1: Krille, Richard, Matti, Tomas

x: Andreas D, Birre 2.0, Amin, Gurkan, Chrille C, Pelle

2: Henry, Simon, Pierre, Viktor, Annika

Manchester City – Napoli, Grupp F

1: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Pelle

x: Tomas, Annika

2: 

Maribor – Liverpool, Grupp E

1: Annika

x: Andreas D, Pierre

2: Henry, Simon, Krille, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle

Spartak Moskva – Sevilla, Grupp E

1: Krille, Pierre, Viktor, Matti, Chrille C

x: Birre 2.0, Richard, Gurkan, Pelle

2: Henry, Simon, Andreas D, Amin, Tomas, Annika

Onsdag 18 Oktober:
Qarabag – Atletico Madrid, Grupp C

1:

x: Pierre

2: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle, Annika

Chelsea – Roma, Grupp C

1: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Richard, Gurkan, Matti, Chrille C, Pelle

x: Amin, Tomas, Annika

2: 

Barcelona – Olympiacos, Grupp D

1: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle

x:

2: Annika

Juventus – Sporting CP, Grupp D

1: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle

x:

2: Annika

Bayern Munchen – Celtic, Grupp B

1: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle, Annika

x:

2: 

Anderlecht – Paris SG, Grupp B

1:

x: Pierre, Viktor, Pelle

2: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Annika

Benfica – Manchester United, Grupp A

1: Annika

x: Simon, Pierre, Richard, Amin, Tomas, Pelle

2:  Henry, Krille, Andreas D, Viktor, Birre 2.0, Gurkan, Matti, Chrille C

CSKA Moskva – Basel, Grupp A

1: Simon, Krille, Pierre, Viktor, Amin, Gurkan, Chrille C, Tomas

x: Henry, Andreas D, Birre 2.0, Richard, Matti, Pelle, Annika

2: 

Tisdag 31 Oktober:
Olympiacos – Barcelona, Grupp D

1: Annika

x: Pierre

2: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle

Sporting CP – Juventus, Grupp D

1:

x: Chrille C,  Annika

2: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Tomas, Pelle

Roma – Chelsea, Grupp C

1: Pierre, Annika

x: Krille, Viktor, Richard, Amin, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle

2: Henry, Simon, Andreas D, Birre 2.0, Gurkan

Atletico Madrid – Qarabag, Grupp C

1: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle

x: Annika

2: 

Celtic – Bayern Munchen, Grupp B

1: Annika

x: Viktor, Birre 2.0

2: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle

Paris SG – Anderlecht, Grupp B

1: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle, Annika

x:

2: 

Manchester United – Benfica, Grupp A

1: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle

x: Annika

2: 

Basel – CSKA Moskva, Grupp A

1: Henry, Tomas

x: Pierre, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Pelle

2:  Simon, Krille, Andreas D, Chrille C, Annika

Onsdag 1 November:
Besiktas – Monaco, Grupp G

1: Simon, Pierre, Richard, Gurkan, Matti, Tomas, Annika

x: Amin, Chrille C, Pelle

2:  Henry, Krille, Andreas D, Viktor, Birre 2.0

Porto – Leipzig, Grupp G

1: Henry, Simon, Krille, Birre 2.0, Amin, Matti, Chrille C, Tomas

x: Andreas D, Pierre, Richard, Gurkan, Pelle

2:  Viktor, Annika

Tottenham – Real Madrid, Grupp H

1: Viktor, Chrille C, Tomas

x: Simon, Pierre, Matti, Annika

2:  Henry, Krille, Andreas D, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Pelle

Dortmund – APOEL, Grupp H

1: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle

x: Annika

2: 

Shaktar Donetsk – Feyenoord, Grupp F

1: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Gurkan, Chrille C, Tomas, Pelle, Annika

x: Viktor, Richard, Amin

2: Birre 2.0, Matti

Napoli – Manchester City, Grupp F

1: Viktor, Annika

x: Simon, Andreas D, Pierre, Richard, Chrille C, Tomas, Pelle

2: Henry, Krille, Birre 2.0, Amin, Gurkan, Matti

Liverpool – Maribor, Grupp E

1: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle, Annika

x: Viktor

2: 

Sevilla – Spartak Moskva, Grupp E

1: Henry, Simon, Andreas D, Pierre, Birre 2.0, Richard, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle

x: Viktor, Amin

2: Krille, Annika

Tisdag 21 November
Sevilla – Liverpool, Grupp E

1: Henry, Krille, Andreas D, Amin, Gurkan, Chrille C, Annika

x: Simon, Pierre, Matti, Tomas, Pelle

2:  Viktor, Birre 2.0, Richard

Spartak Moskva – Marribor, Grupp E

1: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas

x: Birre 2.0

2: Viktor, Pelle, Annika

Besiktas – Porto, Grupp G

1: Simon, Richard, Amin, Matti, Chrille C, Tomas, Annika

x: Krille, Andreas D, Viktor

2: Henry, Pierre, Birre 2.0, Gurkan, Pelle

Monaco – Leipzig, Grupp G

1: Henry, Simon, Krille, Matti, Tomas

x: Andreas D, Viktor, Richard, Amin, Gurkan, Chrille C, Pelle, Annika

2:  Pierre, Birre 2.0

Dortmund – Tottenham, Grupp H

1: Simon, Pierre, Richard, Amin, Gurkan, Pelle

x: Andreas D, Birre 2.0, Matti, Chrille C, Tomas

2: Henry, Krille, Viktor, Annika

APOEL – Real Madrid, Grupp H

1:

x:

2:  Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle, Annika

Napoli – Shaktar Donetsk, Grupp F

1: Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle

x: Birre 2.0, Annika

2:  HenryViktor

Manchester City – Feyenoord, Grupp F

1: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle, Annika

x:

2: 

Onsdag 22 November:
CSKA Moskva – Benfica, Grupp A

1: Krille, Andreas D, Viktor, Amin, Gurkan, Chrille C, Tomas

x: Birre 2.0, Matti, Pelle, Annika

2:  Henry, Simon, Pierre

Basel – Manchester United, Grupp A

1:

x: Pierre

2: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle, Annika

Paris SG – Celtic, Grupp B

1: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle

x:

2: Annika

Anderlecht – Bayern Munchen, Grupp B

1:

x: Krille, Pierre

2:  Henry, Simon, Andreas D, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle, Annika

Qarabag – Chelsea, Grupp C

1:

x:

2:  Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle, Annika

Atletico Madrid – Roma, Grupp C

1: Henry, Simon, Krille, Pierre, Viktor, Richard, Amin, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle

x: Andreas D, Birre 2.0, Gurkan, Annika

2: 

Sporting CP – Olympiacos, Grupp D

1: Henry, Simon, Richard, Gurkan, Chrille C, Tomas, Pelle, Annika

x: Krille, Viktor, Birre 2.0, Amin, Matti

2: Andreas D, Pierre

Juventus – Barcelona, Grupp D

1: Henry, Simon, Pierre, Viktor, Gurkan

x: Krille, Andreas D, Richard, Amin, Matti, Chrille C, Tomas

2: Birre 2.0,Pelle, Annika

Tisdag 5 December:
Olympiacos – Juventus, Grupp D

1:

x: Pierre, Annika

2:  Henry, Simon, Krille, Andreas D, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle

Barcelona – Sporting CP, Grupp D

1: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle

x: Pierre

2: Annika

Roma – Qarabag, Grupp C

1: Henry, Simon, Krille, Viktor, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle, Annika

x: Andreas D, Pierre, Birre 2.0

2: 

Chelsea – Atletico, Grupp C

1: Henry, Simon, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Matti, Pelle

x: Krille, Richard, Gurkan, Tomas

2: Amin, Chrille C, Annika

Celtic – Anderlecht, Grupp B

1: Henry, Simon, Krille, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas

x: Viktor, Birre 2.0, Pelle, Annika

2:  Andreas D, Pierre

Bayern Munchen – Paris SG, Grupp B

1: Henry, Simon, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Pelle

x: Krille, Richard, Gurkan, Matti, Chrille C

2: Amin, Tomas, Annika

Manchester United – CSKA Moskva, Grupp A

1: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas,Pelle

x: Pierre

2: Annika

Benfica – Basel, Grupp A

1: Henry, Simon, Krille, Pierre, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Chrille C, Tomas, Pelle, Annika

x: Andreas D, Viktor, Matti

2: 

Onsdag 6 December:
Tottenham . APOEL, Grupp H

1: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle, Annika

x:

2: 

Real Madrid – Dortmund, Grupp H

1: Henry, Simon, Krille, Andreas D, Birre 2.0, Richard, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Annika

x: Pierre, Amin, Pelle

2:  Viktor

Porto – Monaco, Grupp G

1: Simon, Krille, Pierre, Matti, Pelle

x: Andreas D, Birre 2.0, Richard, Gurkan, Chrille C, Tomas

2: HenryViktor, Amin, Annika

Leipzig – Besiktas, Grupp G

1: Henry, Krille, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Richard, Gurkan, Chrille C, Tomas, Pelle

x: Simon, Amin, Matti

2:  Andreas D, Annika

Shaktar Donetsk – Manchester City, Grupp F

1: Annika

x: Pierre

2:  Henry, Simon, Krille, Andreas D, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas,Pelle

Feyenoord – Napoli, Grupp F

1: Pierre, Gurkan

x: Birre 2.0, Richard, Tomas, Annika

2:  Henry, Simon, Krille, Andreas D, Viktor, Amin, Matti, Chrille C, Pelle

Liverpool – Spartak Moskva, Grupp E

1: Henry, Simon, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Richard, Amin, Gurkan, Matti, Chrille C, Tomas, Pelle

x: Annika

2:  Krille

Maribor – Sevilla, Grupp E

1:

x: Krille, Richard, Matti, Annika

2:  Henry, Simon, Andreas D, Pierre, Viktor, Birre 2.0, Amin, Gurkan, Chrille C, Tomas, Pelle

Marathon Poäng:

1a : 5p

2a: 4p

3a: 3p

4a: 2p

5a: 1p

Totalpott:  1500:-

Utdelning: 

1a: 1200:-

2a: 300:-

Top